Messenger Chatbot'lar Artık Websitelerinde!

Bildiğiniz gibi Facebook Messenger platformu, geçtiğimiz günlerde Messenger Platform 2.2 güncellemesinde, messenger chatbot’larını websitelerine entegre edebilmeyi sağlayan customer chat plugin’i kapalı beta olarak duyurmuştu.

Artık açık betaya geçildi ve şu an websitelerinde çalışan bu plugin’i geliştirebiliyoruz.

Messenger Chatbot'lar Artık Websitelerinde!

Peki, messenger customer chat plugin’in diğer “live chat” uygulamalarından farkı ne?

Diğer live chat uygulamaları da evet, site üzerinde çalışır. Fakat genel olarak bu uygulamalarda chatbot’lar çalıştırmak çok zor olduğu gibi, gelen kullanıcıyı da tanımaz. Yani gelen kullanıcıyı daha sonra tanıması, ya da bilgisini almak için telefon, email gibi bir soru sorup, cevabını almak zorundadır. Bu da takdir edersiniz ki çok düşük katılım oranlarına sahip bir kullanıcı hareketidir.

Messenger plugin’i ise kullanıcı eğer messenger/facebook kullanıcısı ise onu tanır. Doğrudan ona ismiyle hitap edebilir ve en önemlisi, bir kez konuşan kullanıcı artık chatbot’unuzun hafızasındadır. Yani artık ona istediğiniz zaman mesaj atabilir, ulaşabilir, hatta daha ileriye gidip direksiyonu chatbot’unuza vererek siz uyurken sizin yerinize sitenize gelen ziyaretçilere bilgi verip satış yapmasını sağlayabilirsiniz.

Messenger chatbot plugin’lerin sınırsız potansiyelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz demo talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçin. Zeki, sizinle tanışmak için sabırsızlanıyor ;)

Request a Demo

Our experienced conversation designers are ready for your chatbot success. Get a special demo for free.

Request a demo